ERJ-1GEF33R0C is Obsolete and no longer manufactured.
Panasonic Industry
In Stock: 0
Vishay Dale
In Stock: 3,095
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
33 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
ERJ-1GEF33R0C
DigiKey Part Number
10-ERJ-1GEF33R0CTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-1GEF33R0C
Description
RES SMD 33 OHM 1% 1/20W 0201
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-1GEF33R0C Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)