ERJ-1GEF1300C is Obsolete and no longer manufactured.
Panasonic Industry
In Stock: 8,280
Vishay Dale
In Stock: 328
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 9
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
YAGEO
130 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
ERJ-1GEF1300C
DigiKey Part Number
10-ERJ-1GEF1300CTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-1GEF1300C
Description
RES SMD 130 OHM 1% 1/20W 0201
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-1GEF1300C Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)