ERB-RE3R15V
DigiKey Part Number
P121393TR-ND - Tape & Reel (TR)
P121393CT-ND - Cut Tape (CT)
P121393DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERB-RE3R15V
Description
FUSE BOARD MNT 3.15A 32VDC 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.15 A 32 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 0603 (1608 Metric)
Category
Voltage Rating - DC
Mfr
Response Time
Fast Blow
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Breaking Capacity @ Rated Voltage
50A
Part Status
Active
Approval Agency
cUL
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Fuse Type
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W x 0.025" H (1.60mm x 0.81mm x 0.63mm)