ERA-6AEB4993V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Susumu
In Stock: 112,897
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
Vishay Dale
In Stock: 295
Vishay Dale
Upgrade
YAGEO
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
Similar
Vishay Dale Thin Film
499 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film