OA300ST-23004 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Orion Fans
In Stock: 1
Datasheet
Rack Fan Tray, AC, 3 Fans, 190 ~ 300 CFM 17.00" L x 8.00" W x 1.75" H (431.8mm x 203.2mm x 44.4mm)
OA300ST-23004
DigiKey Part Number
1053-1454-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OA300ST-23004
Description
3 FAN 230V SMART TRAY REMOTE
Customer Reference
Detailed Description
Category
Type
Fan Tray
Manufacturer
Orion Fans
Voltage - Input
230VAC
Series
Specifications
Fan Tray, AC, 3 Fans, 190 ~ 300 CFM
Packaging
Box
Size / Dimension
17.00" L x 8.00" W x 1.75" H (431.8mm x 203.2mm x 44.4mm)