OA180APL-22-1TB
DigiKey Part Number
1053-1054-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OA180APL-22-1TB
Description
FAN AXIAL 180X65MM 230VAC TERM
Detailed Description
Fan Tubeaxial 230VAC Square - 180mm L x 180mm H Ball 405.0 CFM (11.34m³/min) 2 Terminals
EDA/CAD Models
OA180APL-22-1TB Models
Category
Noise
60.0dB
Power (Watts)
70.0W
Series
RPM
3300 RPM
Operating Temperature
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Voltage - Rated
230VAC
Approval Agency
cURus, TUV
Size / Dimension
Square - 180mm L x 180mm H
Width
65.00mm
Voltage Range
120 ~ 260VAC
Air Flow
405.0 CFM (11.34m³/min)
Static Pressure
0.830 in H2O (206.7 Pa)
Lifetime @ Temp.
60000 Hrs @ 40°C