AGU240320A00-2.4N6NSM-R
DigiKey Part Number
2544-AGU240320A00-2.4N6NSM-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AGU240320A00-2.4N6NSM-R
Description
GRAPHIC DISPLAY TN RGB 2.4"
Customer Reference
Detailed Description
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TN - Twisted Nematic 2.4" (60.96mm) 320 x 240 (QVGA)
Category
Diagonal Screen Size
2.4" (60.96mm)
Manufacturer
Orient Display
Viewing Area
54.16mm W x 38.72mm H