AES128296A00-2.9ENRS | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2544-AES128296A00-2.9ENRS-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AES128296A00-2.9ENRS |
Description | GRAPHIC DISPLAY TFT - 2.9" |
Customer Reference | |
Detailed Description | Graphic LCD Display Module Reflective E-paper SPI 2.9" (73.66mm) 296 x 128 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Diagonal Screen Size 2.9" (73.66mm) |
Manufacturer Orient Display | Viewing Area 66.90mm W x 29.06mm H |
Series | Backlight Without Backlight |
Packaging Box | Dot Pixels 296 x 128 |
Part Status Active | Interface SPI |
Display Type E-paper | Controller Type SSD1680 |
Display Mode Reflective | Dot Pitch 0.28mm W x 0.23mm H |