Image for NSVF3007SG3T1G is not available
NSVF3007SG3T1G
DigiKey Part Number
2156-NSVF3007SG3T1G-488-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSVF3007SG3T1G
Description
RF TRANS NPN 12V 8GHZ 3MCPH
Customer Reference
Detailed Description
RF Transistor NPN 12V 30mA 8GHz 350mW Surface Mount SC-70FL/MCPH3
Category
Power - Max
350mW
Manufacturer
onsemi
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
60 @ 5mA, 5V
Packaging
Bulk
Current - Collector (Ic) (Max)
30mA
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Transistor Type
NPN
Grade
Automotive
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
12V
Qualification
AEC-Q101
Frequency - Transition
8GHz
Mounting Type
Surface Mount
Noise Figure (dB Typ @ f)
1.8dB @ 1GHz