MM3Z22VT1G
DigiKey Part Number
MM3Z22VT1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
MM3Z22VT1GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
MM3Z22VT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MM3Z22VT1G
Description
DIODE ZENER 22V 300MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
54 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 22 V 300 mW ±5% Surface Mount SOD-323
EDA/CAD Models
MM3Z22VT1G Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 15.4 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Tolerance
±5%
Power - Max
300 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
55 Ohms