MOX70032501BYE
DigiKey Part Number
273-MOX70032501BYE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOX70032501BYE
Description
RES 2.5K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.5 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tray
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.106" Dia x 0.276" L (2.70mm x 7.00mm)