W11L0C-P04PJH0-7200
DigiKey Part Number
1907-W11L0C-P04PJH0-7200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W11L0C-P04PJH0-7200
Description
ODU MINI-SNAP RT. ANGLE PLUG, ST
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Current Rating (Amps)
10A
Number of Positions
4
Voltage Rating
333V
Cable Opening
0.236" ~ 0.283" (6.00mm ~ 7.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C