S32F1C-P11MJG0-7000
DigiKey Part Number
1907-S32F1C-P11MJG0-7000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S32F1C-P11MJG0-7000
Description
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 3, SZ 2,
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Number of Positions
11
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
450V
Cable Opening
0.256" ~ 0.276" (6.50mm ~ 7.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C