S32F1C-P05MPH0-4500
DigiKey Part Number
1907-S32F1C-P05MPH0-4500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S32F1C-P05MPH0-4500
Description
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ2
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Number of Positions
5
Current Rating (Amps)
12A
Voltage Rating
366V
Cable Opening
0.157" ~ 0.177" (4.00mm ~ 4.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C