S31B0C-P07LFG0-6000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
ODU
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
ODU
In Stock: 0
Datasheet
7 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
S31B0C-P07LFG0-6000
DigiKey Part Number
1907-S31B0C-P07LFG0-6000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S31B0C-P07LFG0-6000
Description
ODU MINI-SNAP PLUG, SZ 1, SER B,
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
7
Voltage Rating
333V
Cable Opening
0.217" ~ 0.236" (5.50mm ~ 6.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C