S31B0C-P05MJG0-5000
DigiKey Part Number
1907-S31B0C-P05MJG0-5000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S31B0C-P05MJG0-5000
Description
ODU MINI-SNAP PLUG,SZ1,SERB,5P,S
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S31B0C-P05MJG0-5000 Models
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
5
Voltage Rating
450V
Cable Opening
0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C