Image for K20L0C-P02NJH0-420S is not available
K20L0C-P02NJH0-420S
DigiKey Part Number
1907-K20L0C-P02NJH0-420S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K20L0C-P02NJH0-420S
Description
ODU MINI-SNAP RECEPT, INLINE REC
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Current Rating (Amps)
10A
Number of Positions
2
Voltage Rating
366V
Cable Opening
0.118" ~ 0.165" (3.00mm ~ 4.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C