G82B0C-P18LFG0-0000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
18 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
G82B0C-P18LFG0-0000
DigiKey Part Number
1907-G82B0C-P18LFG0-0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G82B0C-P18LFG0-0000
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
G82B0C-P18LFG0-0000 Models
Number of Positions
18
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C