MRF6S21100HSR3
DigiKey Part Number
MRF6S21100HSR3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRF6S21100HSR3
Description
RF MOSFET LDMOS 28V NI780
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 28 V 950 mA 2.11GHz ~ 2.17GHz 15.9dB 23W NI-780S
Category
Current - Test
950 mA
Manufacturer
NXP USA Inc.
Power - Output
23W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated
68 V
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Chassis Mount
Technology
LDMOS
Package / Case
NI-780S
Frequency
2.11GHz ~ 2.17GHz
Supplier Device Package
NI-780S
Gain
15.9dB
Base Product Number
Voltage - Test
28 V