MRF1K50NR5
DigiKey Part Number
568-13079-2-ND - Tape & Reel (TR)
568-13079-1-ND - Cut Tape (CT)
568-13079-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRF1K50NR5
Description
RF MOSFET LDMOS 50V OM1230-4
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 1.8MHz ~ 500MHz 23dB 1500W OM-1230-4L
Category
Voltage - Test
50 V
Manufacturer
NXP USA Inc.
Power - Output
1500W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Rated
50 V
Part Status
Last Time Buy
Mounting Type
Surface Mount
Technology
LDMOS
Package / Case
OM-1230-4L
Frequency
1.8MHz ~ 500MHz