MC68332GCAG16
DigiKey Part Number
MC68332GCAG16-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC68332GCAG16
Description
IC MCU 32BIT ROMLESS 144LQFP
Customer Reference
Detailed Description
CPU32 M683xx Microcontroller IC 32-Bit 16MHz ROMless 144-LQFP (20x20)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
4.5V ~ 5.5V
Part Status
Last Time Buy
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package
144-LQFP (20x20)
Speed
16MHz