FTAS00-15.6AW-4A
DigiKey Part Number
360-3661-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FTAS00-15.6AW-4A
Description
TOUCH SCREEN RESISTIVE 15.6"
Detailed Description
Resistive Touch Screen Overlay 15.6" (396.24mm) 4-Wire
Category
Width
0.08" (2.10mm)
Height
7.75" (196.80mm)
Diagonal Screen Size
15.6" (396.24mm)
Length
13.68" (347.50mm)