FTAS00-10.6AW-4A
DigiKey Part Number
360-3657-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FTAS00-10.6AW-4A
Description
TOUCH SCREEN RESISTIVE 10.6"
Detailed Description
Resistive Touch Screen Overlay 10.6" (269.24mm) 4-Wire
Category
Width
0.08" (2.03mm)
Height
5.56" (141.30mm)
Diagonal Screen Size
10.6" (269.24mm)
Length
9.19" (233.40mm)