FTAS00-10.4AV-4A
DigiKey Part Number
360-3656-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FTAS00-10.4AV-4A
Description
TOUCH SCREEN RESISTIVE 10.4"
Detailed Description
Resistive Touch Screen Overlay 10.4" (264.16mm) 4-Wire
Category
Width
0.08" (2.03mm)
Height
6.43" (163.40mm)
Diagonal Screen Size
10.4" (264.16mm)
Length
8.52" (216.41mm)