FTAS00-10.4AS-4A
DigiKey Part Number
360-3655-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FTAS00-10.4AS-4A
Description
TOUCH SCREEN RESISTIVE 10.4"
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Touch Screen Overlay 10.4" (264.16mm) 4-Wire
Category
Width
0.08" (2.03mm)
Manufacturer
NKK Switches
Height
6.39" (162.40mm)
Series
Interface
4-Wire
Packaging
Box
Type
Resistive
Part Status
Active
Diagonal Screen Size
10.4" (264.16mm)
Length
8.47" (215.00mm)