ST-4ETG205 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Bourns Inc.
Bourns Inc.
2 MOhms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Side Adjustment
ST-4ETG205
DigiKey Part Number
563-ST-4ETG205TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST-4ETG205
Description
TRIMMER 2M OHM 0.25W J LEAD SIDE
Detailed Description
EDA/CAD Models
ST-4ETG205 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Adjustment Type
Side Adjustment
Resistance
2 MOhms
Termination Style
J Lead
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
Rectangular - 0.197" x 0.177" Face (5.00mm x 4.50mm)
Tolerance
±20%