HA222H6Q34V16F300
DigiKey Part Number
2645-HA222H6Q34V16F300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HA222H6Q34V16F300
Description
CBL ASSY SKT TO CBL 34POS 300MM
Customer Reference
Detailed Description
34 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 0.984' (300.00mm, 11.81")
Category
Length
0.984' (300.00mm, 11.81")
Manufacturer
Nicomatic
Features
Screw Lock
Packaging
Bag
Color
Blue, Individual
Part Status
Active
Shielding
Unshielded
Connector Type
Socket to Cable
Cable Termination
Crimp
Number of Positions
34
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Contact Finish Thickness
5.90µin (0.150µm)
Pitch - Connector
0.039" (1.00mm)