UWJ1A470MCL1GB is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Nichicon
In Stock: 7,143
Datasheet
Direct
Nichicon
In Stock: 22
Datasheet
In Stock: 26,020
MFR Recommended
Upgrade
Upgrade
In Stock: 6
47 µF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C