NACZ331M35V10X10.5TR15F
DigiKey Part Number
4988-NACZ331M35V10X10.5TR15FTR-ND - Tape & Reel (TR)
4988-NACZ331M35V10X10.5TR15FCT-ND - Cut Tape (CT)
4988-NACZ331M35V10X10.5TR15FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NACZ331M35V10X10.5TR15F
Description
CAP ALUM 35V POLAR
Manufacturer Standard Lead Time
98 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 90mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C
Category
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Polarization
Polar
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ripple Current @ High Frequency
670 mA @ 100 kHz
Part Status
Active
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Voltage - Rated
35 V
Mounting Type
ESR (Equivalent Series Resistance)
90mOhm @ 100kHz