PSMN1R0-100CSFJ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PSMN1R0-100CSFJ |
Description | PSMN1R0-100CSF/SOT8005A/CCPAK1 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 100 V 460A (Tc) 1.55kW (Tc) Surface Mount CCPAK1212i |
Datasheet | Datasheet |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 539 nC @ 10 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Part Status Active | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 33624 pF @ 50 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 1.55kW (Tc) |
Technology | Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) |
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V | Mounting Type Surface Mount |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Supplier Device Package CCPAK1212i |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V | Package / Case |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.04mOhm @ 25A, 10V |