PESD2CANFD36UT-QR
DigiKey Part Number
1727-PESD2CANFD36UT-QRTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD2CANFD36UT-QRCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD2CANFD36UT-QRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD2CANFD36UT-QR
Description
TVS DIODE 36VWM 45VC TO236AB
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45V Clamp 2A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount TO-236AB
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2A (8/20µs)
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Bidirectional Channels
2
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45V