PESD2CANFD36LU-QF
DigiKey Part Number
1727-PESD2CANFD36LU-QFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD2CANFD36LU-QFCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD2CANFD36LU-QFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD2CANFD36LU-QF
Description
TVS DIODE 36VWM 45VC SOT323
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45V Clamp 2A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-323
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2A (8/20µs)
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Bidirectional Channels
2
Package / Case
SC-70, SOT-323
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45V