NHD-4.3-480272EF-ASXN#-CTP is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Newhaven Display Intl
In Stock: 721
Datasheet
Parametric Equivalent
Newhaven Display Intl
In Stock: 0
Datasheet
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 24-Bit (RGB) 4.3" (109.22mm) 480 x 272
10 Tips for Proper Display Handling from our Quality team
NHD-4.3-480272EF-ASXN#-CTP
DigiKey Part Number
NHD-4.3-480272EF-ASXN#-CTP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NHD-4.3-480272EF-ASXN#-CTP
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 4.3"
Customer Reference
Detailed Description
Category
Viewing Area
95.04mm W x 53.86mm H