LPS1-04C24-2780-00
DigiKey Part Number
LPS1-04C24-2780-00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LPS1-04C24-2780-00
Description
LED MOD XHP70.2 WM WHT SQ 2700K
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules LED Module XHP70.2 White, Warm Square
Category
Current - Test
1.05A
Manufacturer
New Energy
Temperature - Test
85°C
Series
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
44.8V
Packaging
Tray
Lumens/Watt @ Current - Test
126 lm/W
Part Status
Active
Current - Max
2.4A
Type
LED Module
CRI (Color Rendering Index)
80
Color
White, Warm
Size / Dimension
70.00mm L x 70.00mm W