S469AM-915 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 730-1055-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | S469AM-915 |
Description | RF ANT 915MHZ WHIP STR SMA MALE |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF ANTENNA Whip, Straight SMA Male Connector Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Number of Bands 1 |
Manufacturer Nearson Inc. | VSWR 2.5 |
Packaging Bulk | Gain 5dBi |
Part Status Active | Termination SMA Male |
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz) | Mounting Type Connector Mount |
Frequency (Center/Band) 915MHz | Height (Max) 19.803" (503.00mm) |
Frequency Range 902MHz ~ 928MHz | Base Product Number |