STDMUA14-32.768K
DigiKey Part Number
644-STDMUA14-32.768KTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-STDMUA14-32.768KCT-ND - Cut Tape (CT)
644-STDMUA14-32.768KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STDMUA14-32.768K
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 6pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
STDMUA14-32.768K Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
6pF