STDCZS3-80M
DigiKey Part Number
644-STDCZS3-80MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-STDCZS3-80MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-STDCZS3-80MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STDCZS3-80M
Description
CRYSTAL 80.0000MHZ 8PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
80 MHz ±15ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
80 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance
8pF