STDCSU2-12M is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
ECS Inc.
In Stock: 2,188
Datasheet
12 MHz ±50ppm Crystal 8pF 150 Ohms 2-SMD, No Lead
STDCSU2-12M
DigiKey Part Number
644-STDCSU2-12MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-STDCSU2-12MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-STDCSU2-12MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STDCSU2-12M
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
2-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±150ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Load Capacitance
8pF