STDCSK4-20M
DigiKey Part Number
644-STDCSK4-20MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-STDCSK4-20MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-STDCSK4-20MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STDCSK4-20M
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±20ppm Crystal 8pF 50 Ohms 2-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
20 MHz
Supplier Device Package
2-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)