STDCRG1-12M
DigiKey Part Number
644-STDCRG1-12MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-STDCRG1-12MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-STDCRG1-12MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STDCRG1-12M
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±20ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
STDCRG1-12M Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)