END4263D-32M
DigiKey Part Number
644-END4263D-32MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-END4263D-32MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-END4263D-32MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
END4263D-32M
Description
XTAL OSC TCXO 32.0000MHZ SMD
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.65V ~ 3.65V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.65V ~ 3.65V
Mfr
Frequency Stability
±2.5ppm
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
2mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)