CS16438-26M
DigiKey Part Number
644-CS16438-26MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-CS16438-26MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-CS16438-26MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS16438-26M
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz ±20ppm Crystal 8pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
26 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±25ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)