CS11213-32M
DigiKey Part Number
644-CS11213-32MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-CS11213-32MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-CS11213-32MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS11213-32M
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 6PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz Crystal 6pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CS11213-32M Models
Category
Operating Mode
Fundamental
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency
32 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Load Capacitance
6pF
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms