CS06025-26M
DigiKey Part Number
644-CS06025-26MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-CS06025-26MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-CS06025-26MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS06025-26M
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz ±15ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
26 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)