RDE7U2J103J3M1H03A
DigiKey Part Number
490-RDE7U2J103J3M1H03ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RDE7U2J103J3M1H03A
Description
CAP CER 10000PF 630V U2J RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor U2J Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RDE7U2J103J3M1H03A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.295" (7.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)