RDE5C1H472J1M1H03A
DigiKey Part Number
490-9026-1-ND - Cut Tape (CT)
490-9026-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RDE5C1H472J1M1H03A
Description
CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
4700 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
RDE5C1H472J1M1H03A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.177" L x 0.124" W (4.50mm x 3.15mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)