LQG15WH22NH02D
DigiKey Part Number
490-LQG15WH22NH02DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LQG15WH22NH02DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-LQG15WH22NH02DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQG15WH22NH02D
Description
FIXED IND 22NH 230MA 1.1 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 nH Unshielded Multilayer Inductor 230 mA 1.1Ohm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQG15WH22NH02D Models
Category
Q @ Freq
20 @ 250MHz
Mfr
Frequency - Self Resonant
2.1GHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±3%
Supplier Device Package
0402
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
DC Resistance (DCR)
1.1Ohm Max