GRM43QR72J683KW01K
DigiKey Part Number
490-GRM43QR72J683KW01KTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM43QR72J683KW01KCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM43QR72J683KW01KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM43QR72J683KW01K
Description
CAP CER 0.068UF 630V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.068 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
GRM43QR72J683KW01K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)