GRM188R71E474MA12D
DigiKey Part Number
490-GRM188R71E474MA12DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM188R71E474MA12DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM188R71E474MA12DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM188R71E474MA12D
Description
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
GRM188R71E474MA12D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)