GQM2195C2E3R0BB12D is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 282
Datasheet
Direct
Johanson Technology Inc.
In Stock: 8,486
Datasheet
3 pF ±0.1pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
GQM2195C2E3R0BB12D
DigiKey Part Number
490-GQM2195C2E3R0BB12DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GQM2195C2E3R0BB12DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GQM2195C2E3R0BB12DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GQM2195C2E3R0BB12D
Description
CAP CER 3PF 250V NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
GQM2195C2E3R0BB12D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)